Už jste přemýšleli, že by mohlo být víc světů než tento?

Rioko – Mnoho druhů chyb

7. května 2007 v 23:39 | Damson |  Příběhy Trojsvětí
Chyby...Existuje mnoho druhů chyb, ze kterých se démon může poučit,protože je přežije, ale jen jeden, který ho bude stát život. Drzz jednu takovou udělal, když zataženého mokrého podvečera vstoupil do hostince ,,U Pískala."Tehdy ještě netušil, že za necelou hodinu bude ležet na podlaze mezi vlastními střevy a prosit o milost. Prostě vešel dovnitř a těšil se, že si za peníze,které dostal za prodej pašovaného zboží, užije hezký večer. Posadil se k holohlavému démonovy, který mu ze všeho nejvíc připomínal hlen z nosu, a začal s ním hrát v kostky. Už tehdy na sobě ucítil ten pohled, ale nevěnoval mu pozornost. A to byla další chyba. Ve chvíli, kdy zelenáč odešel ven močit, se ho dotkly studené ruce. Drzz málem nadskočil, ale ihned se uklidňoval:,,Je tu přeci plná krčma,nemůže mi nic udělat."Když se jí podíval do očí, chtěl vykřiknout, ale nemohl,protože mu svírala hrdlo.
,,To přece není možný.."chroptěl, ,,Máte být mrtvá..."
Třásl se jako v zimnici, takový chlad z ženy sálal. Cítil hrůzu, jakou nikdy nepoznal a byl před ní jako ochrnutý. Když ho táhla do pokoje v patře, ani neprotestoval. Surově s ním praštila na zem a sundala si kápy. Byla to ona, o tom nemohlo být pochyb. Neměla na sobě honosné šaty a byla hrozně strhaná a pohublá a přece to byla ona. Znovu se roztřásl, když se mu podívala do očí.
,,Má paní...."Nejprve začal popotahovat, ale pak už se jen válel na zemi, brečel jak dítě a líbal jí boty. Kdyby byl schopný rozumně uvažovat, věděl by, že mu to nepomůže. Znal Rioko a věděl, jak nakládá se zrádci.
Nakopla ho do zubů a tři mu vyrazila.
,,Nedotýkej se mě, hnuse,"vyprskla, jako by byl něco opravdu odporného.
,,Já..nechtěl. Přísahám!"
,,Nepovídej..."zasyčela až mu naskočila husí kůže. Kdysi, když jednou zapomněl zavřít okno do jejích komnat a jí ve spánku napadly dva démoni, ho zavřela do mučírny a osobně ho seznamovala s jejím obsahem. Několik dní. Ale tohle bylo horší, stokrát horší...
Proč sem jim to řekl?Proč sem se nenechal umučit, stáhnout z kůže, proč sem si vzal ty peníze?Proč?Šrotovalo mu v hlavě jako o život.
,,Zrádče!"Zařvala a jedinou ranou mu strhla kůži na polovině obličeje. Drzz zasténal bolestí, snad by i řval, kdyby si nepřekousl jazyk.
,,Hlupáku...Ukousl sis jazyk, abys nemohl mluvit?Mě to nevadí, umím odezírat ze rtů..A taky číst myšlenky, ale k tomu se nesnížím."
Věděl že lže. Její síla, jakou cítil nyní, byla pouze zlomek toho, co měla ještě jako lady Rioko de Minuviel, tehdy na Spáleném hradě. Přesto nepochyboval, že bude mluvit, i kdyby jí to měl napsat vlastní krví. I kdyby se kvůli tomu měl naučit psát.
,,Co proti mě tvůj pán chystá?"Otázku protáhla a panenky se jí stáhly, jako kočce. Náhle byla docela milá, ale Drzz věděl, že to je ještě horší než kdyby řvala. Mnohem horší.
,,Posílá proti vám čtyři lovce,"zahuhlal,ale Rioko to bez problémů odečetla. ,,Čtyři lovce...Smrťák, Mor, Ničitel a Stín,"přemýšlela nahlas. Pomalu přešla k oknu. Otočila se tím k němu zády, což byl nejvyšší výraz opovržení, ale Drzz se nehýbal, protože dobře věděl, že i za mnohem lepších podmínek by udělal dva kroky, možná tři. Pak by ho rozsápala.
Cítil jak mu začínají chladnout prsty. Pohlédl do rudé záplavy jejích vlasů a vzpomněl si na den, kdy se na Spáleném hradě objevila poprvé. Tehdy byla ještě dívka, trochu víc naivní a méně krutá. Vlasy měla delší než teď, vlnité a rudé jako víno. Splývaly jí až skoro ke kolenům. Drobný klenutý nosík, porcelánová pleť, krásně vykrojené červené rty. Nad očima barvy obsidiánu se zvedalo jemné obočí, jako křídla volavky. Měla na sobě skoro průhledné hedvábné šaty, které šustily při každém jejím pohybu. Nikdy ten zvuk nezapomněl...
,,Tenkrát ses stal mím otrokem,"pronesla Rioko a vytrhla ho ze vzpomínek. Otřásl se,když si uvědomil, jak jí opět podcenil.Vlastně na ní skoro zapomněl, takže když promluvila, trhl s sebou.
,,Jenomže teď si zrádce,"vplivla mu do tváře.,,A se zrádci nemám slitování. I když si mi pomohl,to musím uznat."
Do ztichlé místnosti, kde stále ve vzduchu vibroval její hlas, zaznělo kovové zařinčení. Nemusel se ptát co to je, její drápy mu už dělaly nejednu jizvu. Zvedl tvář, na které mu visely cáry kůže a naposled se jí podíval do očí. Pak ho překryl její stín a Rioko začala trhat jeho tělo na kusy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama