Už jste přemýšleli, že by mohlo být víc světů než tento?

Vypravěč III.

27. dubna 2007 v 13:32 | Damson |  Příběhy Arnykie
Ležela na zemi, z bledých paží jí stékaly pramínky krve, vplétaly se jí do rusých vlasů a vpíjely se do kamenné podlahy. Dlouhé rukávy světle zelených šatů, šitých podle poslední módy, proměnily v nach...Baelinn von Drrake se zatmívalo před očima, po tvářích jí tekly teplé slzy a proklínala celý svět: svého otce, sebe, ale hlavně toho ohavného bídáka, kterého si pod nátlakem vzala za muže.
Krev stékala, slzy tekly po tváři...
Pak na tváři ucítila něčí ruce, zastřeně slyšela slova jako ,,žije, doktor, nesmí zemřít".Někde ve velké dálce někdo křičel, ale jí na tom ,zatraceně, už nezáleželo. Odcházela někam pryč a byla si jistá, že ať je to kamkoliv, bude tam šťastnější než po boku Eldwina. Nikdy mu nepatřila docela, alespoň její srdce ne, avšak Eldwin se tvářil spokojeně i s tím zbytkem. Nikdy už se mě nedotkne, pomyslela si a byla ráda, že umírá.
Pak ji něčí ruce vyzdvihly do vzduchu, opět slyšela několik slov, kterým tentokrát nerozuměla. Ještě si stihla pomyslet, že slunce, procházející dovnitř skrz okenní tabulky, krásně hřeje na chladnoucí kůži a pak se jí setmělo.
,,Je v pořádku?"Vyštěkl Eldwin na drobného staříka a začal rozmrzele přecházet po místnosti. Doktor pozoroval toho vysokého, štíhlého mladíka se zlýma očima a chvěl se. Zpráva o tom, že jeho manželka spáchala sebevraždu, ho zastihla na lovu. Eldwina tak rozčílilo, že musí přerušit oblíbenou zábavu, že na sloužící, kteří mu zprávu přinesly, poslal tři rozzuřené lovecké rotvajlery. Teď nervózně přecházel po místnost, jedné služebné, která procházela pomaleji, než mu bylo libo, rozbil nos a řval na všechny okolo. ,,Bude v pořádku?"
Co mu měl doktor říci?Kdyby mladá hraběnka von Drrake zemřela, nechtěl si ani domýšlet, jako smrtí by ze světa odešel on.
,,Je..její sstav je sstab..bilizovaný.."vykoktal. ,,Měla by to přežít.."
,,Jak MĚLA?"Zařval Eldvin a chytil doktora pod krkem. Pak si to evidentně rozmyslel a pustil ho zpátky na podlahu, což pro doktora znamenalo dobrých pět stop a naraženou kostrč. Jak tak seděl na podlaze a třásl se strachy a zoufalstvím, o svůj život i osud své rodiny, uvědomil si že panu baronovy vlastně vůbec nezáleží na životě jeho ženy...Měl to napsáno v očích, zlých, chladných, proradných...Ano, doktor ještě nikdy neviděl tak proradné oči. A v tu chvíli pochopil, že Eldvin je pro dosažení svých cílů schopný všeho.
Ve snech bloudila porůzných krajích, které existovaly snad jen v její fantazii. Ve světech, kde vládne spravedlnost, kde dcery nemusí poslouchat své otce. Bloudila, někdy se ztrácela a v temných hlubinách zlých vzpomínek, jindy se ze snu usmívala, sedíc na rozkvetlé louce po boku své zesnulé matky...
Probuzení bylo jako rána rozžhaveným nožem. Služebné se vyhýbaly jejímu pohledu, nejspíše jí zazlívaly peklo posledních dní a rozbité tváře. Doktor jí letmo prohlédl, neodváže se jí dotknout, aby ji snad ještě neublížil. Zato Eldvin se nerozpakoval. První co jí řekl, bylo že je ,,coura" a vrazil jí takovou facku, až upadla na zem. Ještě pronesl, ať už se to nikdy neopakuje a nechal jí samotnou, plačící na studené podlaze. Najednou ztratila všechno, snad i odvahu vzít si život znovu. Cítila se zlomená, na dně...Eldvin jí dal hlídat, takže u ní neustále někdo byl.Nejčastěji služky, které se jí za zády posmívaly za nezdravě pobledlou pleť, vyhublou tvář s podlitinou a rozcuchané vlasy. Byla sama. Otec jí opustil, ten parchant, co se považoval za jejího manžela, jí dělal ze života peklo, dokonce i pitomé služky z ní měly srandu. Ale jí to bylo jedno, žila ve svém smutku, nechávala okolo sebe plynout dny, až jednoho rána jakoby se probudila ze zlého snu. V zrcadle spatřila zanedbanou, nemocnou dívku, v šestnácti letech zlomenou životem. Tehdy si řekla dost. Byla rozhodnutá udělat vše proto, aby se misky vah naklonily na její stranu a hlavně: chtěla zničit Eldvina. Ne ho zabít, ale srazit ho na kolena, ponížit a nechat zemřít v hrozných mukách. A dobře věděla, že má trumf,o kterém pan baron neví: byla totiž těhotná....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama