Už jste přemýšleli, že by mohlo být víc světů než tento?

Vypravěč - Špičák na lovu

29. prosince 2006 v 21:45 | Damson |  Příběhy Arnykie
Špičák seděl u stolu sám.Chvíli upíral skelný pohled na vyleštěnou, lety odřenou desku, chvíli na vstupní dveře hostince.V pravé ruce svíral korbel piva, asi sedmý,nebo možná osmý, za dnešní večer. Kdekdo by si mohl pomyslet, že ten zarostlý, podivně vypadající cizinec,co se objevil zčistajasna v době, kdy se cizinců objevovalo málo a jako by to nebylo už takhle podezřelé, chodil po místních a vyptával se na samé divné věci, prostě kdekdo by si mohl pomyslet,že už má dost a mohl by ho chtít okrást o naditý měšec, co se mu houpal u pasu...Takový člověk by se zatraceně spletl a byla by to pravděpodobně jeho poslední chyba. Protože hned vedle měšce mu visela dýka a Špičák dobře věděl, co s ní dělat.
Náhle se dveře otevřely, prudký vítr dovnitř vehnal povadlé podzimní listí a jakéhosi podivného chasníka. Ten ani nepozdravil ani se nerozhlédl a vydal se přímo ke Špičákovy. Posadil se proti němu a ani nečekal, až mu bude Špičák věnovat pozornost. Prostě si sedl na zadek a spustil.
,,Zjistil sem co ste chtěl, pane..."Hlasitě popotáhnul, vysmrkal se do špinavého rukávu, nějakou chvíli se šťoural v nose a pak pokračoval. Špičákovy z toho bylo na blití.
Zvláštní, že se vždycky nechaj nejlíp koupit stejný typy lidí,pomyslel si. Orvaný, zarostlý, podlejzavý a přitom mazaný a bez způsobů. Beztak, pokud ten chlápek sehnal, co Špičák potřeboval(a Špičák věřil že ano), nedožije se dnešního svítání...
,,...Ten lotr, co je na něj místním krajem vypsaná ta velká odměna, se objevil asi před dvěma tejdny a za tu dobu vodgrádloval asi dva tucty lidí. Prej si říká Havran,jesi vám to pomůže, pane.."Znovu ten nechutný smrkavý zvuk.
Zajímavé, pomyslel si Špičák. Havran...Moc zajímavé. Pravděpodobně to bude on. Ale musím se přesvědčit na vlastní oči...
,,Ví někdo jak vypadá?"
,,Nenechává po sobě živý, pane. Nikdo přímé setkání s nim zatím nepřežil...Nebo aspoň o nikom takovém nevim."
Špičák se usmál. Zaplatil chasníkovy s vědomím,že ráno bude mít peníze zpět. Zavřel oči a zamyslel se. Dá si ještě jedno pivo a pak půjde nahoru, kde na něj v pronajatém pokoji čeká moc pěkná zrzka. Chvilku se s ní pomiluje, aby si uklidnil nervy. Před svítáním opustí město a nezapomene dát,,odměnu" tomuhle hnusákovy. A pak....to ukáže čas, ale Špičák si představil, jak špičku svého meče noří do Havranovy šíje a ta představa v něm vyvolala skoro vzrušení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 omadidbapb omadidbapb | E-mail | Web | 10. června 2009 v 0:29 | Reagovat

Kl1eOA  <a href="http://emdmrsnpulty.com/">emdmrsnpulty</a>, [url=http://sqktumtumdwo.com/]sqktumtumdwo[/url], [link=http://anbljuxgsqox.com/]anbljuxgsqox[/link], http://ovdfsdpgjkzk.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama